Don Kichot

Oglądane: 650


Hamlet

Oglądane: 686


Szwejk.

Oglądane: 638

Strony | 1 Strona | (3 Prace) | Poprzednia  :  Następna strona

Rysunek tuszem


Rysunek tuszem był znany od najdawniejszych czasów w Chinach. Używano tej techniki do pisania i malowania. Rysunki były i są tworzone często z użyciem dodatkowych technik artystycznych takich, jak np. połączenie tuszu

i akwareli. Dobrej jakości tusz jest niezmywalny i po wyschnięciu jest delikatnie błyszczący. Do wyrobu tuszu służy np. sadza z lamp oliwnych ze spalonego oleju drzewnego, kamforowego lub sezamowego, a spoiwo to karuk, klej glutynowy lub guma roślinna. Z tych składników powstaje tusz do rysowania i malowania. W ten sposób uzyskany tusz jest gotowy do użycia, ale najlepiej przechować go przez kilka lat i dopiero wtedy stosować do prac artystycznych. Taki tusz przechowywany jest w postaci lasek, a następnie rozpuszczany w odrobinie wody na specjalnie do tego przygotowanych talerzykach. Malujemy pędzlem lub piórkiem, a często też odpowiednio uciętym drewienkiem. O jakości tuszu użytego do prac artystycznych świadczy jego zaczernienie przy jednokrotnym zamalowaniu papieru oraz łatwość spływania ze stalówki.
Tusz artystyczny powinien szybko schnąć i już po upływie kilku minut nasza praca powinna być sucha. Rysunek tuszem jest jedną z trudniejszych technik artystycznych. Praktycznie nie ma możliwości poprawienia już narysowanego, czy też namalowanego fragmentu obrazu. Prace artystyczne wykonane przy pomocy tej techniki pozostają bardzo unikatowe, gdyż nawet powtórzenie tego samego tematu bywa znacząco różne w swojej formie. Rysunek wykonany tuszem ma swoje mocne walory artystyczne. Kolekcja unikatowych prac wykonanych tuszem to perełka w zbiorach każdego miłośnika sztuki.

 

imagesroom.com

MENU

 Malarstwo 

 Fotografia 

 Grafika 

 Rzeźba 


Opcje


Artyści

żbik
Miłosz Płonka
Piotr Welk
AnnaPągowska
Małgorzata Kaznowska
Katarzyna Środowska
Przemko Stachowski
SylwiaTzaban
AnnaAlicjaTrochim
Krzysztof Bloch
Więcej Artystów


Pokaż swoje prace!

Artyści mogą prezentować swoje prace na imagesroom.com

Zapisz się teraz

Certyfikat serwisu imagesroom.com

Ten serwis używa pliki cookie. Więcej informacji znajdziesz tutaj